Blog o životě s labradorem

Zpět
Čemu se vyhnout při koupi labradora

Čemu se vyhnout při koupi labradora

Zveřejněno 29.7.2015

Vybrat si toho pro nás ideálního a správného labradora určitě není jednoduchou a rychlou volbou. Jakmile začnete obcházet chovatelské stanice, zjistíte, že všechna štěňátka jsou roztomilá a milá. Volba toho správného právě pro vás se ovšem nesmí stát unáhlenou a nepromyšlenou volbou.

Určitě zbrkle neberte první štěňátko, které se vám při návštěvě stanice obtočí kolem nohy. Už při hledání chovatelský stanic a ostatních soukromých majitelů, kteří prodávají štěňata labradorů, dávejte pozor. Vyvarujte se koupi labradora v neblaze proslulých množírnách psů, pejsci pocházející z těchto chovů vyrůstají v podmínkách, ve kterých jde často spíše o týrání psů, které se chovem rozhodně nazvat nedá.

Fenky v množírnách jsou nuceny mít vrch i každý 4. měsíc, jejich strava je nekvalitní a nevyvážená, stejně jako jsou tristní podmínky v jejich kotci. Štěňátka těchto fenek potom trpí různými degenerativními poruchami a mají časté zdravotní potíže. Množírny psů můžete poznat například podle toho, že majitel inzeruje nová a nová štěňátka velice často, tedy že nalézáte podobné nabídky od stejného inzerenta a k inzerci používá pokaždé totožné fotografie. Na místě pro vás musí být varovným signálem, že vám majitel psa například nechce ukázat matku štěňat, nebo prostředí psího kotce.

Štěňata jsou často méně vyvinutá, než má štěně v osmi týdnech být. Stejně tak je majitel může nabízet za cenu o dost nižší, než je standard. Majitelé vás mohou na prodej tlačit a vyvolávat dojem přílišného zaneprázdnění a velké časové tísně v době vašeho setkání. Množírny nabízejí štěňata bez prokázaného původu (PP). Pokud se jedná o pejsky s PP, berte na prodej ovšem podobný zřetel. Labradorský retrívr je v současnosti populární a oblíbené plemeno, o jejich štěňata je zájem, a právě i na tom mohou parazitovat různí podvodní prodejci psů.