Blog o životě s labradorem

Zpět
Když zavřete labradora plného energie

Když zavřete labradora plného energie

Zveřejněno 29.7.2015

Labrador je pes na výsost společenský, velice rád tráví čas ve skupině nebo smečce, buď lidí, nebo psů. Občas se ovšem může stát psem, který je na svého pána až příliš vázaný. Na samotu může labrador reagovat velice špatně. Okousané boty jsou pak ještě malinkým problémem, ve srovnání s ohlodanou kuchyňskou linkou, nebo totálně doškrábanými vchodovými dveřmi.

Je nutné, abyste už od štěněte učili svého psa být v domě, u domu nebo v bytě i o samotě. Začínejte v řádech minut, pak desítek minut a postupně zvyšujte na hodiny. Čas, který je doma váš pejsek sám zvyšujte postupně, aby z toho nebyl v úplném šoku. Pes by měl spát i 10- 12 hodin denně, takže se nebojte, že by se až příliš doma nudil. Pravděpodobně se doma rád v klidu prospí, zatímco vy nebudete s ním, ale v práci, nebo na nákupech. Přesto dbejte, aby nebyl doma příliš dlouho sám. Zajistěte mu dostatek vody a krmiva na dobu, kdy budete pryč. Dejte mu hračky, které na rozdíl od kuchyňské linky, může rozkousat. Skvěle se k té příležitosti hodí plyšáky po dětech, pevné gumové míčky anebo pískací hračky a kousací dřevěné nebo pryžové kosti.

Někteří psi dokonce reagují na samotu doma tak, že nežerou. Přichystané jídlo si jakoby „šetří“, až do chvíle, kdy se páníček vrátí domů. Reagují tak na nejistotu, jak dlouho bude páníček pryč. Někteří majitelé řeší neschopnost být častěji doma, pořízením druhého psího parťáka. „Ve dvou se to lépe táhne“ a to platí i v psí říši. Ve smečce už psi samotní nejsou, lépe se navzájem dokáží zabavit a necítí se být osamocení. V současnosti můžete dlouhou dobu své nepřítomnosti řešit umístěním svého čtyřnohého miláčka do psí školky nebo najmutím místního venčitele. Nejedná se o horentní sumy, pejska můžete umístit do kvalitní školky i za 250 Kč za den. Venčitelé se o vašeho psa postarají krátkodoběji a tudíž i levněji. Pejsek bude spokojený, že byl venku a vy budete mít lepší pocit jistoty, že je vše v pořádku.

Můžete se dohodnout s příjemnou sousedkou odvedle, která půjde ven se svým vlastním psem, nebo i oslovit místní teenagery, kteří si rádi vydělají nějaké peníze.